Posted by: ninnibeth | maj 12, 2008

Fyllbas

Jag låter som om jag snuttat renat hela helgen idag; när det inte är så att jag bara väser förstås. Man känner sig lite löjlig när man måste ta sats för att prata! ;)

Är nog lite småfebrig också, fast jag har inte tid att vara sjuk, så jag får väl jobba pulverbaserad idag…

Fy vad det blåser idag; och E smet på sig tunna jackan utan att jag tänkte på det innan vi var halvvägs till skolan, så jag hoppas han sätter på sig extratröjan om han fryser. Det var iallafall vad jag sa åt honom att göra. Fast å andra sidan har väl moderskapet rätt när hon påpekade att han knappast står still tillräckligt länge för att hinna börja frysa.

Idag blir det en tur till bibblan också. Hoppas Lidl har hunnit få in apelsinglassen! ;)

Svar

Apelsinglass? Är det gott? är det nån isglass eller gräddig?
Ja du, nu far ungarna omkring så lättklädda så jag kommer i rys så tunnklädda de är…men som sagt…de rör sig snabbt och får säkert upp värmen =))
Ha en fin dag! =)

Någonting säger mig att vi inte skulle få mycket ut av ett telefonsamtal just nu :-D Jag låter som en hes Bonnie Tyler, fast värre. Alltså är jag bättre idag, för igår lät jag inte alls!

citron sorbet är inte helt fel heller! Jag åkte till jobbet utan tröja eller jacka… nu är det inte längre 25 grader, snarare 12!

Leave a response

Your response:

Kategorier